צילום תינוקות

צילום תינוקות הוא אחד הסוגים המאתגרים ביותר של הצילום מאז ומתמיד, שנות הצמיחה של התינוק מלאים בהבעות פנים מיוחדות ופרצי צחוק מתגלגלים אותם אתם רוצים להנציח ולשמור כמזכרת.

את השנים העוברות אי אפשר להחזיר חזרה, אך ניתן להנציח את אותם רגעי אושר של תינוקכם שיישארו איתכם כמזכרת לכם ולו להמשך החיים. צלם מקצועי יכול לצלם תמונות בעלות מראה טבעי בזויות צילום מיוחדות המתאימות לצילום תינוקות ואשר יעניקו לצילומים ברק וחיות מיוחדים.

האתגר הגדול ב צילום תינוקות בהשוואה לסוגי צילום אחרים הוא שהתינוק איננו יודע שהוא מצולם ובדרך כלל נמצא בתנועה מתמדת, על מנת למשוך את תשומת הלב של התינוק ולגרום לו שירגיש בנוח בזמן הצילום מה שיביא לתמונות בעלות מראה טבעי אנו צריכים להתחבר לתינוק ולתת לו הרגשה נינוחה שתגרום לו להתנהג בטבעיות.

מומלץ להורים תמיד לשמור אלבומי תמונות של התינוק החל מהלידה וברגעי מיוחדים בדרכו בחיים, רצוי גם להוסיף לצד התמונות באלבום תיאורים של המקום והזמן בהם צולמו התמונות יחד עם מזכרות שונות שיוסיפו לנוסטלגיה כאשר תביטו באלבום לאורך השנים.

תמונות טובות או אהובות במיוחד רצוי גם להגדיל כך שתוכלו לתלותם על קירות הבית או להניחם כמזכרת בסלון או במקום העבודה, ניתן לשלב רקעים מיוחדים לצילומים הן בזמן הצילום והן לאחריו על ידי תוכנות עריכה מיוחדות שיוסיפו מראה מיוחד לצילומים.

צילום תינוק הוא תמיד אתגר גדול למצלם והורים, השגת התמונה בזווית הצילום הרצויה מחייבת את הצלם לצלם מספר רב של תמונות ברצף עד ללכידת הרגעים המיוחדים בהם אנו תופסים את התינוק עם אותו מבט או חיוך מיוחדים המופנים לעבר המצלמה.

מספר המלצות שתמיד כדי לעשות לפני לקיחת התינוק לצילום

• מומלץ להביא את התינוק בשעות אחרי שהוא ישן שינה טובה ואיננו עייף, תינוק ערני יאפשר למשוך את    תשומת ליבו לעבר המצלמה ולצלמו בצורה נוחה יותר.

• רצוי להאכיל את התינוק לפני לקיחת הצילומים, תינוק שאכל יחייך תמיד יותר בזמן הצילומים.

• הביאו צעצועים רבים שהתינוק אוהב לשחק איתם מה שייתן לתינוק הרגשה נינוחה ויעזור לנו להשיג את    התמונות המיוחדות ובעלות המראה הטבעי.

שמעון יאיר כהן הוא צלם בירושלים בעל סטודיו לצילום מקצועי – טלפון: 054-562-3155